Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Adeshwar |
| Industry | Beverage Industry |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Cooking Oil |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Use For Storage | Phenyl |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Cap | Screw Cap |
| Usage/Application | Storing Milk |
| Brand | Adeshwar |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Cap | Screw Cap |
| Usage/Application | Storing Milk |
| Brand | Keepet |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Adeshwar |
| Usage/Application | Storing Lube Oil |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET |
| Brand | Adeshwar |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Chemical |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Storing Lube Oil |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Pesticides |
| Color | White |
| Cap Size | 22 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Cap Type | Hinged Flip Top Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Storing Ketchup |
| Brand | Adeshwar |
| Material | PP |
Our reputation in the market is largely attributable to our precision-designed PET Ketchup Bottles.
Capacity:
10 ml to 20 Litre