Edible Oil Bottles
Prominent & Leading Manufacturer from Gandhinagar, we offer 500ml plastic cooking oil bottle, pet bottles for homes, oil pet bottle, plastic round bottle for packing, 50 ml cosmetic bottles and 200ml plastic cosmetics bottles.
500ml Plastic Cooking Oil Bottle
Approx. Price: Rs 20 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Features | Built in Handle |
| Material | Plastic |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all Products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 25 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Kee Pet Containers |
Being a customer driven association, we are occupied with offering a different scope of
Pet Bottle that can be utilized for putting away different things. The offered containers are planned utilizing preeminent quality plastic according to the business standard. Our offered containers are accessible in distinctive sizes & shapes according to the need of clients. We are giving these jugs in a mass request at sensible cost.
Features:
- Improved quality
- Upkeep free
- Sturdy completion benchmarks
Approx. Price: Rs 19 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Features | Recyclable |
Owing to our state-of-art manufacturing unit and the usage of leading-edge technology, we are able to present
Pet Bottle. Designed different shapes & sizes which suits everyone’s choice. These pet bottles are manufactured by high quality plastic keeping in mind the set standard. Offered pet bottles are tested by our quality parameters in order to assure the strength. The offered pet bottles are valued by the customer for it’s highly durability.
Features:- Highly durable
- Excellent quality
- High strength
Size: 330ml and 500ml
Plastic Round Bottle For Packing
Approx. Price: Rs 20 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
Being a client-centric organization, we are engaged in offering a distinct range of
Plastic Bottle that can be used for storing various items. The offered bottles are designed using supreme quality plastic as per the market standard. Our offered bottles are available in different sizes & shapes as per the need of customers. We are giving these bottles in a bulk order at reasonable price.
Features:- Enhanced quality
- Maintenance free
- Durable finish standards
Size: 500ml and 1lt
Approx. Price: Rs 12 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kee Pet |
| Usage | Used for Cosmetic Purpose |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
200ml Plastic Cosmetics Bottles
Approx. Price: Rs 12 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
Facilitated by technically advanced process, we are presenting a distinguished collection of 200ml Plastic Cosmetics Bottles. The offered cosmetics bottle is available in several sizes & shapes in fulfillment with the needs of customers. Offered cosmetics bottle is made using cutting-edge technology under the supervision of our experienced professionals. Also, this cosmetics bottle is checked on various parameters by our quality experts to make certain its defect free dispatch.
Features:
- Light weight
- Heat retardant
- Durable finish
Capacity:
Approx. Price: Rs 8 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
Under precious guidance of our skilled professionals, we are engaged in offering a wide range of
Lube Oil Bottles. These oil bottles are manufactured by high quality plastic keeping in mind the set standard. Offered oil bottles are tested by our quality parameters in order to assure the leak proof nature. The offered oil bottles are valued by the customer for its highly durability & compatible in nature and also demanded in globally.
Features:
- Optimum quality
- Durability
- Heat resistance