Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Square |
| Capacity | 300 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Feature | Freshness Preservation |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Keepet |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Temperature Resistance |
| Usage and Application | Food and Beverages |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Materials | PET |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Usage | Used In Cosmetic Industry |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging |
| Features | Leak Proof |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| With Sipper | No |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Brand Name | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Food and Beverages |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 ml |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Brand | Kee Pet Containers |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Freezer Safe | Yes |
| Industry | Cosmetics |
| Brand | Adeshwar |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Capacity | 100 ml |
| Material | Plastic |
Product Details:
| Color | Amber |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity (ml) | 500 ml |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangular |
| Cap Type | Comb Cap |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity (ml) | 250 ml |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 500 ml |
| Plastic Type | PP |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 18 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| With Sipper | Yes |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Bottle Color | Transparent |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| With Sipper | Yes |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Usage | Used to Store Personal Products |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Features | Leak Proof, Durable, Recyclable |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Brand | Keepet |
| Use For Storage | Juice |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 500 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 200 ml |
| Pattern | Plain |
| Features | Temperature Resistance |
| Plastic Type | PP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable, Temperature Resistance |
| Product Shape | Round |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Material | Plastic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Thickness | 20 mm |
| Shape | Square |
| Brand | Kee Pet Containers |
| Color | Transparent |
| Usage | Used to Store Water |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Thickness | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Brand | Kee Pet Containers |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
Size: 330ml and 500ml
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Plastic Type | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Industry | Food |
| Freezer Safe | Yes |
| Color | Transparent |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Materials | PET |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Pump Dispenser |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Printed |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Storing Toilet Cleaner |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Keepet |
| Usage/Application | Storing Toiletry |
| Color | Transparent |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ML |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Household |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Spray Pump |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Cap Type | Spray Pump |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Material | PET |
| Brand | Keepet |
| Shape | Round |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Amber |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Bottle Shape | Round |
| Material | PET |
| Capacity (ml) | 500 ml |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Neck Diameter | 18 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable |
| Product Color | Red |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Storing Toiletry |
| Brand | Adeshwar |
| Color | Amber and Green |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Color | Transparent |
| Brand | Keepet |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Gangajal |
| Material | PET |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Neck Size | 28 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Personal Care and Cosmetics |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Industry | Food |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Adeshwar |
| Color | White |
| Industry | Pharma |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Adeshwar |
| Usage/Application | Water Storage |
| Material | PET |
Owing to perfection and quality oriented approach, we have carved niche in the industry by offering PET Liquid Bottles.
Features:
Leak proof
Highly durable
Higher stiffness
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw |
| Shape | Square |
| Material | Plastic |
| Brand | Adeshwar |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Bottle Material | PET |
| Capacity | 50 ml |
| Color | Amber |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Features | Leak Proof |
| Material | PET |