Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Plastic Type | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Brand | Adeshwar |
| Material | Plastic |
| Product Capacity | 150 ml |
Product Details:
| Capacity | 250 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Personal Care Products |
| Features | Reuseable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Material Grade | Non Food Grade |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 300 ML |
| Shape | Square |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 46 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Brand | Kee Pet Container |
| Shape | Round |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Color | Red , Yellow |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand Name | Kee Pet Containers |
| Material | Plastic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Glass |
| Jar Shape | Round |
| Set of Jars | Set of 2 |
| Color | White |
| Jar Color | Transparent |
| Usage | Spices |
| Closure Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 2 Kg |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| With Handle | No |
| Cap Type | Screw On Cap |
| Usage and Applications | Kitchen Usage |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Color | Transparent |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Food Packaging |
| Features | Leak Proof |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Food Packaging |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging |
| Features | Leak Proof |
| Color | Transparent |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 300 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Material | Plastic |
| Shape | Hexagon |
| Color | Transparent |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Capacity | 300 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging |
| Features | Leak Proof |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Industry | Food |
| Material | PET |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Color | Silver |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Cap Color | White |
| Weight | 500 g |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Capacity | 100 ML |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
| Plastic Type | PP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kee Pet Containers |
| Brand | Used for Pickle Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |
| Industry | Food |
| Freezer Safe | Yes |
| Material | PET |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Used in Pickle Packaging |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Brand | Kee Pet Containers |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable, Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
| Freezer Safe | Yes |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage, Beverage Packaging |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Keepet |
| Cap Type | Screw Cap |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Printed |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products |
| Features | Durable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Material Grade | Food Grade |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Pickle Storage |
| Brand | Adeshwar |
| Cap Type | Screw Cap |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Color | Transparent |
| Freezer Safe | Yes |
| Industry | Food |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Kitchen Applications |
| Features | Leak Proof |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Pattern | Printed |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Food Packaging |
| Country of Origin | Made in India |