Pet Jar
Leading Manufacturer of plastic jars lassi jar, dryfruit jar, mukhswah jar, agarbatti pet jars, transparent plastic pet jar, plastic pet jars, ghee jars/ pet plastic jars and hdpe ayurvedic powder jar from Gandhinagar.
Plastic Jars Lassi Jar, Dryfruit Jar, Mukhswah Jar
Approx. Price: Rs 12 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reuseable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 8 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Transparent Plastic Pet Jar
Approx. Price: Rs 3 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
| Freezer Safe | Yes |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 5 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
Being a customer oriented firm, we are engaged in offering a wide range of
Plastic PET Jars that are used in food industry for storing and packing pickles, fast food and jam. Offered
Plastic PET Jars is accessible in various sizes & customized options according to the needs of customers.
Features:
- Best in use
- High quality
- Dimensional accuracy
Ghee Jars/ Pet Plastic Jars
Approx. Price: Rs 9 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Shape | Round |
| Cap Color | Yellow |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
HDPE Ayurvedic Powder Jar
Approx. Price: Rs 10 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals |
| Features | Durable |
| Material Grade | Non Food Grade |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 6 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Plastic Jars transperent round food
Approx. Price: Rs 9 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Plastic Type | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Pack Size | 100 Pieces |
| Color | Transparent |
| Brand | Kee Pet Container |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all Products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 5 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Cosmetics Packaging |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all Products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 200 / KgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Kg |
| Neck Size | 83 mm |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Usage/Application | Cosmetic Jar |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Keepet |
| Preform Weight | <10 gms |
| Quantity Per Bag | 25 kg |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Pet Plastic Jar/Cream Jar/Scrub Jar
Approx. Price: Rs 10 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Multicolor |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof, Wide Mouth |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Material | Plastic |
| Industry | Cosmetic |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all services is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 8 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Reusable |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Application | Food Packaging |
Our company is counted as one of the leading companies involved in manufacturing and supplying widespread
Polypropylene Round Jars. Our range is manufactured using finest grade raw materials that are sourced from trusted vendors after thorough market research and survey. Owing to superior transport facilities and robust warehousing that is well connected via major roads, we ensure timed dispatch.
Approx. Price: Rs 3 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Product Capacity | 100 ML |
| Brand | Keepet |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
As per the variegated requirements of our clients, we are offering a broad collection of
Plastic Balm Jar.Features:
- Ensures air tight sealing
- Environment-friendly
- Longer service life
Pet Plastic Jar Oil 2 Ltr With Handle